Kampania Fundacji SYNAPSIS

2013-12-05
poprzednia strona

Chcesz otrzymywać informacje o najnowszych artykułach? Zapisz się na newsletter!

Od tego tygodnia ruszyła kampania Fundacji SYNAPSIS. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na pierwszy w Polsce program wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci.

Diagnoza autyzmu stawiana jest u większości dzieci około 6 roku życia, podczas gdy pierwsze objawy zaobserwować można już u kilkunastomiesięcznych maluchów. Wczesna diagnoza, po której następuje intensywna terapia, to szansa na znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. Tymczasem w Polsce brakuje wiedzy o objawach autyzmu u najmłodszych oraz grupach ryzyka, których rozwój powinien być starannie monitorowany.

Akcję wesprzeć można wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 73 565 (koszt 3,69 zł) lub poprzez stronę internetową Fundacji SYNAPSIS

Brak wtyczki flash. Pobierz ją tutaj.

Inicjatywę wspiera także Program 3 Polskiego Radia. Jak co roku, w ramach akcji "Święta bez granic", organizuje on aukcje charytatywne, na których zakupić można przedmioty podarowane przez znanych artystów i sportowców. Pierwsza aukcja odbędzie się w najbliższy piątek w godzinach 16.00-19.00. Dochód z licytacji, a także sprzedaży płyty "Święta bez granic 2013", przeznaczony będzie na program wczesnego wykrywania autyzmu.

W tym tygodniu ruszyła kampania Fundacji SYNAPSIS. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na pierwszy w Polsce program wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci.