Co nowego w pracach nad Autiliusem?

2013-11-05
poprzednia strona

Chcesz otrzymywać informacje o najnowszych artykułach? Zapisz się na newsletter!

Październik był dla Załogi Autiliusa pracowitym miesiącem. Jesteśmy w trakcie rekrutacji do testów, dzięki którym dowiemy się, jak dzieci radzą sobie z grami wykorzystującymi nowoczesne technologie.

Warszawskie przedszkola okazały się być przychylnie nastawione do naszych badań. Pilotaże, prowadzone z wykorzystaniem ekranu dotykowego, były dla sześciolatków niezłą zabawą. Dzięki zaangażowaniu naszych młodych pomocników zestaw zadań, które postawimy przed dziećmi we właściwym eksperymencie, jest już gotowy. Jesteśmy wdzięczni pracownikom muranowskich przedszkoli, którzy chętnie zgodzili się przekazać rodzicom informacje o rekrutacji.

Zdjęcie z badań pilotażowych.

Obecnie odwiedzamy przedszkola, ośrodki diagnostyczne i terapeutyczne, poradnie, świetlice - wszelkie miejsca, za pośrednictwem których możemy dotrzeć do rodziców dzieci z autyzmem oraz zespołem Aspergera z zaproszeniami do udziału w badaniach. Zgłoszeń ciągle przybywa, a każde z nich witane jest w naszym zespole z radością.

Ulotki, które rozdajemy rodzicom.

Kiedy już zbierzemy grono dzielnych, młodych testerów - dzieci typowo rozwijających się w (4-5 lat) oraz dzieci z diagnozą autyzmu lub zespołu Aspergera w wieku (4-8 lat) - zaczynamy badania. Będą się one odbywały na Wydziale Psychologii UW, gdzie mali naukowcy, grając w prostą grę percepcyjną, dostarczą nam (mamy nadzieję) cennych informacji o działaniu różnych interfejsów. Odpowiedzi udzielać będą, sterując myszką, dotykiem i ruchem, a wszystko śledzić będzie eye-tracker. Zapowiada się ciekawie...

Jeśli znacie dzieci, które zechcą wcielić się w role testerów gier i pomogą nam w pracach nad Autiliusem, przekażcie im nasze zaproszenie. Formularz rekrutacyjny oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie badania.autilius.pl. Pamiętając, że dzieci szczególnie lubią wyrazy wdzięczności w postaci materialnej, przygotowaliśmy dla każdego atrakcyjny upominek.

Październik był dla Załogi Autiliusa pracowitym miesiącem. Jesteśmy w trakcie rekrutacji do testów, dzięki którym dowiemy się, jak dzieci radzą sobie z grami wykorzystującymi nowoczesne technologie.